O klubie

OPOLSKI KLUB GOLFOWY powstał w 2002 roku z inicjatywy miłośników golfa z Opolszczyzny. Głównym pomysłodawcą i jednym z członków założycieli stowarzyszenia był Marian Siwon, pierwszy i wieloletni  Prezes Opolskiego Klubu Golfowego. Dzięki społecznej inicjatywie, i pasji do golfa na terenie Krapkowic  stowarzyszenie wybudowało  AKADEMIĘ GOLFA , na której znajdują się tereny do treningu i gry w golfa. Obecnie Klub zrzesza 81 członków, miłośników tej gry z terenów całej Opolszczyzny i jest jedynym obiektem tego typu na terenie województwa Opolskiego. Klub i tereny Akademii Golfa utrzymywane są z wpłat i  składek członkowskich , a także dzięki wsparciu sponsorów. Członkostwo w Opolskim Klubie Golfowym upoważnia do nieodpłatnego korzystania z terenów i infrastruktury Akademii Golfowej. Dla członków klubu organizowane są także zajęcia z trenerem, turnieje na profesjonalnych polach, wspólne imprezy integracyjne, a także zagraniczne wyjazdy golfowe. Golfiści mają możliwość korzystania z pomocy profesjonalnego trenera HEAD PRO, w doskonaleniu swoich umiejętności na preferencyjnych zasadach. Klub  w ramach  swojej działalności prowadzi też zajęcia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Organizowana jest szkółka dla juniorów, prowadzona przez doświadczonego trenera. Przyjemna atmosfera i wspólna miłość do golfa sprawiają, że jesteśmy dużą grupą przyjaciół realizujących swą sportową pasję gry w golfa w świetnej kulturalnej i bezpiecznej atmosferze. Nasze zajęcia to nie tylko golf ale zabawa i integracja w dobrym  towarzystwie. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności sportowych , aby zapoznali się z naszą ofertą, spróbowali czym jest golf i dołączyli do nas.

Piotr Matuszek
Prezes Opolskiego Klubu Golfowego Akademia Golfa.